Sprężarka jest urządzeniem, które umożliwia podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu. Stosuje się je zarówno w przemyśle, transporcie, jak i w gospodarstwie domowym. Jednak w każdym z tych sektorów wykorzystuje się zróżnicowane ciśnienia sprężonego gazu. Sprężarka, jak każde inne urządzenie może ulec awarii. Często bywają one ciężkie do wykrycia. Warto więc poznać najczęściej występujące przyczyny awarii sprężarek.Olej złej jakości bądź jego niedostateczna ilość

Jedną z najczęściej pojawiających się awarii w sprężarkach jest zbyt mała ilość oleju. Skutkuje to zazwyczaj zatarciem maszyny, co z kolei prowadzi do wystąpienia awarii elektrycznej. Problem może stanowić także używanie oleju złej jakości, gdyż negatywnie wpływa on na pracę maszyny i doprowadzi do skrócenia żywotności sprężarki i będzie wiązać się ze skomplikowanymi i kosztownymi naprawami. Nie powinniśmy jednak przesadzać z ilością oleju, ponieważ zbyt duża ilość również będzie miała negatywne skutki.

Zły dobór pompy próżniowej

Jest to kolejny z problemów, jaki może wystąpić w sprężarkach. Przez brak użycia odpowiednich filtrów zabezpieczających na wlocie, pompa próżniowa może działać nieprawidłowo. Dlatego też zalecamy regularny serwis, podczas którego nie tylko zostanie skontrolowany stan pompy, ale także zostanie wykonana konserwacja całego urządzenia. Z całą pewnością wpłynie to pozytywnie na żywotność urządzenia.

Ukryta wada urządzenia

Niestety niekiedy do klienta trafia również urządzenie mające wadę fabryczną. Jest to wada, o której zarówno kupujący, jak i sprzedawca nie mają pojęcia w momencie zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Jednymi z błędów produkcyjnych są na przykład użycie wadliwego materiału czy też nieprawidłowy montaż sprężarki. Wady te ujawniają się dopiero po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Warto zdecydować się na kupno sprężarki od cenionego producenta. Wówczas ryzyko wystąpienia ukrytych wad jest mniejsze. W razie usterek oferujemy sprzedaż części zamiennych do sprężarek i kompresorów.