Dynamicznie spadające ceny urządzeń oraz rosnąca łatwość ich użytkowania, w związku z bogactwem przykładów, dostępnych w internecie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kompresora powietrza, którego używa z powodzeniem w domu lub w garażu. Kompresory (rodzaj sprężarek) będą nam użyteczne we wszelkich pracach, związanych z majsterkowaniem. Sprawdzą się również w niewielkich warsztatach.Do czego może nam się przydać kompresor powietrza?

Kompresory powietrza, zarówno tłokowe, jak i śrubowe, pozwalają nam zwiększyć ciśnienie powietrza, poprzez zmniejszenie pojemności zassanego powietrza. Jakie będą jego najpopularniejsze rodzaje zastosowania w domu:

  • Pompowanie opon i kół – używając kompresora powietrza, łatwo napompujemy koła naszego auta, dzięki czemu zwiększymy bezpieczeństwo jazdy, zapewniając odpowiednie ciśnienie w oponach. Posiadając kompresor, z łatwością zrobisz to w przydomowym garażu, bez konieczności wizyty w warsztacie samochodowych lub u mechanika. Dzięki kompresorowi zadbamy też o odpowiednie ciśnienie w kołach rowerowych.
  • Pompowanie dmuchanych materaców lub basenów – niespodziewani goście w domu? Może więc czas wyciągnąć z szafy dmuchany materac. Z łatwością napompujesz go przy pomocy kompresora. Gdy robi się cieplej, nasze dzieci z pewnością docenią przydomowy basen dmuchany, który dla nich napompujesz! Napompujesz nim również inne dmuchane meble czy zabawki takie jak piłki oraz sprzęty wodne tj. pontony.
  • Czyszczenie różnego rodzaju urządzeń i sprzętów – za pomocą kompresora powietrza z łatwością oczyścisz sprzęt komputerowy, różnego rodzaju narzędzia, elementy samochodu czy kosiarkę do trawy.
  • Osuszanie narzędzi i urządzeń.
  • Lakierowanie i malowanie  – kompresor powietrza może być pomocnym narzędziu przy lakierowaniu (np. karoserii samochodu) lub malowaniu drewnianych konstrukcji.

Jeśli szukasz kompresora śrubowego lub tłokowego do Twojego domu i garażu, zachęcamy do odwiedzenia strony naszej firmy, polskiego producenta tego typu urządzeń. Ich niezawodność i jakość została doceniona przez klientów w całej Polsce. Nasze produkty będą niezwykle pomocne dla każdego majsterkowicza. Jesteśmy pewni ich wysokiej jakości, dlatego oferujemy na nie 4-letnią gwarancję.